امروز :

تاریخچه صندوق


تاريخچه

صندوق قرض الحسنه شاهد با انگیزه تامین اهداف تعیین شده در اساسنامه ( ضمن حفظ کرامت و عزت نفس جامعه هدف ) و ارائه خدمات اثربخش با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران در تاريخ 1372/4/21 طي بخشنامه نماينده محترم ولي فقيه و رياست وقت بنياد شهيد انقلاب اسلامي شروع به فعالیت نمود.

صندوق قرض الحسنه شاهددر تاریخ 1375/12/11 تحت شماره 9369   با مبلغ 7/500/000/000 ريال سرمايه اوليه در اداره كل ثبت شركتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسيد و از طریق روزنامه رسمی انتشار یافت.

نظر به گستردگي جغرافیای فعاليت و ضرورت ارائه خدمات موثر در اعطای وام قرض الحسنه به خانواده هاي معظم شاهد و ایثارگران، در سال 1376 تعداد 26 مديريت شعب و متعاقب آن با توجه به تقسیمات جدید کشوری استانهای خراسان شمالی، خراسان جنوبی و البرز که به دلیل استقلال اداراه کل شهرستانهای شرق استان تهران ( شهرری ) به تعداد 32 مديريت شعب در كل كشور افزایش یافته است.

متعاقباً در اجرای فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر ادغام نهاد های ایثارگری، صندوق قرض الحسنه شاهد با صندوق ایثار ( جانبازان ) ادغام و ضمن تطبیق با وضعیت جدید در کوتاه ترین زمان همواره سعی در ارائه تسهیلات به خانواده های مکرم شاهد جانبازان با کمترین کارمزد برای صندوق و بیشترین انتفاع برای اعضاء را سرلوحه اهداف خود قرار داده است.

امید است با اتکال به الطاف الهی و بهره مندی از فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین بهره گیری از رهنمودهای نماینده محترم ولی فقیه، ریاست عالی بنیاد و اعضای محترم هیئت امناء صندوق قرض الحسنه شاهد، همواره شایستگی خدمتگزاری به اقشار محترم شاهد و ایثارگران و رضایت حق تعالی را بیشتر از گذشته کسب نماییم.