جزئیات خبر

برنامه های صندوق قرض الحسنه شاهد به مناسبت هفته دفاع مقدس

با شروع هفته دفاع مقدس، صندوق قرض الحسنه شاهد با آذين بندي ، فضاسازی سازي ، و همچنین پخش هر روز یک فیلم دفاع مقدس وبرنامه های فرهنگی ياد و خاطره 8 سال دفاع دليرانه و شجاعانه رزمندگان از مرزهاي ميهن اسلامي را گرامي داشتند.

اسلام کریمی مدیر عامل صندوق قرض الحسنه شاهد در این مراسم  اظهار داشت: دفاع مقدس یادآور حماسه‌های بی بدیل فرزندان این مرز و بوم و هفته دفاع مقدس فرصتی ارزشمند برای نشر، ترویج و تقویت اهداف و ارزش‌های دفاع مقدس است.

 

 دکتر کریمی بیان کرد:  در جنگ تحمیلی، رژیم بعث عراق، جنگی ناخواسته را به کشور ما تحمیل کرد و از این رو، مردم غیرتمند ایران، در دفاعی مقدس، از حق خود که دفاع از استقلال سرزمین و هویت دینی ـ ملی خود بود، دفاع کردند.

اسلام کریمی تشریح کرد :علاوه بر مردان غیور ، زنان ،مادران، همسران و خواهران نیز در صف مقدم جبهه از عقیده و ناموس و سرزمین خویش دفاع می‌کردند آنها در عرصه‌های پشتیبانی و امداد جبهه‌های جنگ و جهاد  نقش خویش را در نهایت تعهد، ایثار و تلاش ایفا کردند و در این میدان سخت و طاقت‌فرسا نیز موفق و سربلند شدند.

 

دکتر کریمی افزود: همه ی ما میدانیم  دلیل پیروزی رزمندگان ما  در 8  دفاع مقدس به خاطر روحیه ایثار و ایثارگری بود روحیه ای که در شرایط کنونی کشور بیش از هر زمان دیگری به این روحیه نیازمندیم.

 وهمه ی ما باید تلاش کنیم تا منافع ملی و مطالبات به حق مردم را  بر خواست فردی، شخصی و خانوادگی ترجیح دهیم و این همان ایثارگری است که همواره به آن نیاز داشته‌ایم و نیاز خواهیم داشت.

 در این مراسم، فرزندان شهدا و ایثارگران نیز اشعاری را درباره دفاع مقدس  قرائت کردند و آقای مدنی از جانبازان دفاع مقدس نیز با روایت های دلنشین از حال وهوای ایام دفاع مقدس  برای حاضرین صحبت کردند.